W Japonii ludzie oszaleli na punkcie… grupy krwi. Pytanie: „Jaką masz grupę krwi?” należy do zwyczajnych i nie dziwi kompletnie nikogo, nawet gdy któraś z osób zadaje je w najintymniejszej sytuacji.

Japończycy, a ostatnio coraz więcej Europejczyków, wierzą, że grupa krwi określa charakter człowieka – podobnie jak, zdaniem astrologów, gwiazdozbiór determinuje jego naturę. Czy zatem los nie jest zapisany w gwiazdach, lecz w żyłach? Miliony ludzi sądzą, że tak.

Wielu z nich uważa, że wkrótce nauka uwolni się ze swoich pęt myślowych i zacznie badać również fenomeny związane z krwią, które jeszcze dzisiaj nie znalazły ostatecznego potwierdzenia w oficjalnej nauce.

Już teraz niektórzy badacze mają niezbite dowody, że istnieje ścisły związek między grupą krwi a charakterem oraz predyspozycjami zdrowotnymi.

Grupa krwi zdradza, jakie choroby nam zagrażają.

„Mam to we krwi” – obecnie wydaje się, że to coś więcej niż tylko normalne potwierdzenie. Krew, ten tajemniczy płyn, krążący w tysiącach kilometrów tętnic, żył oraz włośniczek – uznali uczeni japońscy – ma ścisły związek z historią rozwoju ludzkości.

Zgodnie z ich twierdzeniem, krew grupy 0 prawdopodobnie płynęła w żyłach człowieka pierwotnego, zwanego przez naukowców myśliwym, żyjącego w czasach 40 000 do 20 000 lat przed Chrystusem. Człowiek ten odżywiał się głównie mięsem i – jak twierdzą naukowcy – do dzisiaj ludzie z grupą krwi 0 przyswajają mięso najlepiej.

Okazało się, że ludzie z grupą krwi 0 posiadają silną wolę i dużo energii, łatwość nawiązywania kontaktów i nieprawdopodobną siłę przebicia.

Mają zatem wszelkie predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Ludzie ci, w typie myśliwych, są zdrowi zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Co im zagraża? Ze względu na cechy charakteru są bardziej narażeni na wrzody żołądka i jelit. Jednak człowiek z grupą krwi 0 ma największe szanse na dożycie sędziwego wieku, powyżej 75 lat.

Myśliwi uchodzą za wysportowanych, konsekwentnie dążących do celu, odważnych, ale także autorytatywnych, pewnych siebie, czasem wręcz bezwzględnych i przyzwyczajonych do podejmowania nagłych decyzji. Grupa 0 to dobra krew dla bankiera. Zgodnie z teorią typologii krwi, osoby mające grupę krwi 0 są chodzącymi komputerami, potrafiącymi wręcz przewidywać przyszłość z dostatecznie dużym wyprzedzeniem, co umożliwia im podejmowanie właściwych decyzji w sprawach finansowych.

Natomiast ludzie, u których w żyłach płynie krew grupy A, są podatni na choroby cywilizacyjne – miażdżycę oraz cukrzycę, dlatego powinni dbać o zdrowie już w młodości. Ponadto częściej zapadają na raka żołądka i jelit.

Ludzie z grupą krwi A są sumienni i obowiązkowi. To także urodzeni perfekcjoniści. Często otwarcie wypowiadają swoje zdanie i nie wstydzą się tego. Gdy dadzą słowo, można na nich polegać.

Natomiast osoby, w żyłach których płynie krew grupy B, to typowi nadwrażliwcy i czuli kochankowie. Najczęściej są to ludzie bardzo spokojni, jednak ich uczucia mogą także eksplodować (zazdrość). Kobiety posiadające tę grupę krwi są nad wyraz impulsywne.

Pod względem zdrowotnym posiadacze krwi grupy B znajdują się między grupami krwi 0 i A.

Natomiast ludzie z grupą krwi AB są dobrymi organizatorami – jak wykazują badania naukowe. Stwierdzono, że gdy zatrudniono w jednej z dużych firm pracowników z grupą krwi AB, znacznie wzrosła efektywność pracy oraz produkcja. Nie należy jednak popadać w przesadę.

Okazuje się, że spotyka się w jednym zespole zbyt wiele osób z grupą krwi AB, system organizacyjny może zostać całkowicie sparaliżowany.

Ludzie z grupą krwi AB są zagadkowi, posiadają charyzmę i są tajemniczy. Rzadko mają problemy ze zdrowiem. Niestety, owładnięci uczuciami mają bardzo duże trudności z podejmowaniem decyzji. W jednej piersi żyją jakby dwie dusze. Natomiast w przyjaźni, miłości, małżeństwie są bezinteresowni i prawie idealni: szczęśliwi i zadowoleni tylko wtedy, gdy ich partner też dobrze się czuje.

Znając swą grupę krwi można wpłynąć na zmianę stylu życia. Dzięki temu każdy człowiek staje się zdrowszy, łatwiej uzyskuje idealną wagę, a procesy starzenia opóźniają się. Z rad typologów krwi korzystają również menadżerowie w dużych i poważnych firmach przy obsadzaniu ważnych stanowisk kierowniczych.